کد خبر: 54691
۰۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۱

سفت کردن بدن های شل

سفت کردن بدن های شل
مشکلی که گاهی اوقات در جریان کاهش وزن دیده می شود این است که بدن شل می شود و سفتی و قوام خود را از دست می دهد . اما چگونه باید بدنی را که شل شده را سفت کرد یا بهتر از آن چگونه می توان از شل شدن بدن جلوگیری کرد؟
برای جلوگیری از شل شدن بدن شما بایدهمراه با پیاده روی روزانه , ورزش هم داشته باشید . ورزش های صبحگاهی که قسمت های مختلف بدن را به حرکت وا می دارد خیلی مناسب هستند.یعنی باید از سر تا پا ی بدن را ورزش دهید . این کار را بعد از پیاده روی انجام دهید. این کار از شل شدن بدن جلوگیری می کند . اما شلی بدن را چگونه باید درمان کنید ؟

همانطور که گفته شد بعد از پیاده روی , ورزش کنید و ایروبیک هم می تواند کمک کننده و مفید باشد. دیگر اینکه بدنتان را هر روز ماساژ دهید . بدین صورت که از پایین به بالا و به صورت دورانی بدن بدن خود را ماساژ دهید . این ماساژ را می توانید با روغن های طبیعی مثل روغن بادام انجام دهید . کار دیگر استفاده از محصولات سفت کننده بدن است .می توانید از سرم و کرم هایی که سفت کننده بدن هستند و در داروخانه ها موجودند استفاده کنید. مثلا برای سفت کردن سینه ها , سرم و کرم سفت کننده سینه را روزانه به روش خاصی به صورت چرخشی و رو به بالا بر روی سینه ماساژ می دهید که باعث سفت شدن آن ناحیه می شود .

آخرین روش سفت کردن بدن استفاده از دستگاه می باشد . دستگاه هایی وجود دارد که می توانند بدن هایی را که شل شده اند , با روش خاصی سفت کنند که البته ما در مورد این دستگاه ها و روش کارشان , توضیح خاصی نمی دهیم چون بیشتر در حیطه کار متخصصین پوست است .اگر کسی احساس میکند که نیاز به این دستگاه ها دارد می تواند برای مشاوره و دریافت اطلاعات لازم به متخصصین پوست مراجعه کند.
منبع: کتاب راهنمای درمان چاقی , دکتر بهمن محمدی
نظرهای ارسالی:
نام:
* ایمیل:
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
* پیام:
تنها نظرهای فارسی و مرتبط با نوشته بالا قابل انتشار است.
security * کد امنیتی:
لطفآ کارکترهای مقابل را در کادر مربوطه وارد نمایید.
*مواردی که پر کردن آنها الزامی است.  
طراحی وب سایت و طراحی سایت توسط فارسی بیس